Informacja o grupie wsparcia

By | 12 lipca, 2019

Dnia 05 lipca 2019 r. na terenie Stowarzyszenia Esteka w Mokrzyszowie odbył się piknik rodzinny z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego zorganizowanego dla rodzin zastępczych i przyjętych przez nich dzieci.

Ideą pikniku było promowanie rodzicielstwa zastępczego jako wielkiego daru serca dla dzieci doświadczonych przez los. Podczas spotkania dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej mogły skorzystać z atrakcji jaką była jazda konna, a także organizowane były gry i zabawy. Główną atrakcją dnia było wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek oraz biesiadowanie przy słodkich przekąskach i pizzy. Dzieci miały szansę do wspólnej zabawy i integracji, a rodzice do rozmów i wymiany doświadczeń. Całej imprezie towarzyszyła przyjazna atmosfera służąca relaksowi dzieci jak i opiekunów. Uczestnicy spotkania wyrazili zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu. Organizatorami pikniku było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu wraz ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Integracji Społecznej „Wokół Nas” w Gorzycach. Piknik został zorganizowany dzięki pomocy sponsorów m.in. Hydrogaz G.K Kopeć Spółka Jawna oraz Fenix Metals Sp. z o.o.

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Stowarzyszenia Esteka
w Mokrzyszowie za przygotowanie atrakcji, sponsorom za okazaną życzliwość i wsparcie, rodzinom zastępczych i dzieciom za uczestnictwo i wspólnie spędzone chwile.

Życzymy wszystkim rodzinom zastępczym siły, wytrwałości i pogody ducha i aby atmosfera wzajemnej życzliwości  i przyjaźni jaka towarzyszyła nam w tym dniu była w Waszych domach przez cały rok.